Jump to navigation
Jump to search
(AGN -> HN, back -> prev :Community Issues (AWB)) |
(Info by User:Jokes Free4Me) |
||
Line 1: | Line 1: | ||
{{Header Nav|game=Need for Speed: Carbon}} | {{Header Nav|game=Need for Speed: Carbon}} | ||
{| {{prettytable|sortable=1}} | |||
! ||Manufacturer||Model||Class||Cost | |||
|- | |||
|1||Mazda||RX-8||Tuner 1||$25k | |||
|- | |||
|2||Chevrolet||Camaro SS||Muscle 1||$30k | |||
|- | |||
|3||Mazda||Mazdaspeed 3||Tuner 1||$30k | |||
|- | |||
|4||Chrysler||300C SRT/8||Muscle 1||$35k | |||
|- | |||
|5||Alfa Romeo||Alfa Brera||Exotic 1||$40k | |||
|- | |||
|6||Mercedes-Benz||CLK500||Exotic 1||$45k | |||
|- | |||
|7||Mitsubishi Motors||Eclipse GT||Tuner 2||$35k | |||
|- | |||
|8||Volkswagen||Golf R32||Tuner 2||$40k | |||
|- | |||
|9||Vauxhall||Monaro VXR||Muscle 2||$45k | |||
|- | |||
|10||Lotus||Elise||Exotic 2||$50k | |||
|- | |||
|11||Renault||Clio V6||Tuner 2||$50k | |||
|- | |||
|12||Ford||Mustang GT||Muscle 2||$50k | |||
|- | |||
|13||Mazda||RX-7||Tuner 2||$65k | |||
|- | |||
|14||Dodge||Charger SRT/8||Muscle 2||$70k | |||
|- | |||
|15||Porsche||Cayman S||Exotic 2||$75k | |||
|- | |||
|16||Dodge||Charger R/T||Muscle 2||$80k | |||
|- | |||
|17||Jaguar||XK||Exotic 2||$80k | |||
|- | |||
|18||Aston Martin||DB9||Exotic 2||$100k | |||
|- | |||
|19||Mercedes-Benz||SL65/AMG||Exotic 2||$125k | |||
|- | |||
|20||Nissan||350Z||Tuner 3||$70k | |||
|- | |||
|21||Subaru||Impreza WRX STi||Tuner 3||$80k | |||
|- | |||
|22||Toyota||Supra||Tuner 3||$90k | |||
|- | |||
|23||Mitsubishi Motors||Lancer Evolution IX MR-edition||Tuner 3||$110k | |||
|- | |||
|24||Shelby||G.T.500||Muscle 3||$120k | |||
|- | |||
|25||Nissan||Skyline GTR||Tuner 3||$125k | |||
|- | |||
|26||Plymouth||Hemi `cuda||Muscle 3||$130k | |||
|- | |||
|27||Dodge||Challenger||Muscle 3||$140k | |||
|- | |||
|28||Dodge||Viper SRT 10||Muscle 3||$150k | |||
|- | |||
|29||Lamborghini||Gallardo||Exotic 3||$175k | |||
|- | |||
|30||Chevrolet||Corvette Z06||Muscle 3||$175k | |||
|- | |||
|31||Ford||Ford GT||Exotic 3||$200k | |||
|- | |||
|32||Lamborghini||Murciélago||Exotic 3||$225k | |||
|- | |||
|33||Porsche||Carrera GT||Exotic 3||$240k | |||
|- | |||
|34||Mercedes-Benz McLaren||Mercedes-Benz SLR McLaren||Exotic 3||$240k | |||
|} |
Revision as of 19:25, 1 July 2007
Manufacturer | Model | Class | Cost | |
---|---|---|---|---|
1 | Mazda | RX-8 | Tuner 1 | $25k |
2 | Chevrolet | Camaro SS | Muscle 1 | $30k |
3 | Mazda | Mazdaspeed 3 | Tuner 1 | $30k |
4 | Chrysler | 300C SRT/8 | Muscle 1 | $35k |
5 | Alfa Romeo | Alfa Brera | Exotic 1 | $40k |
6 | Mercedes-Benz | CLK500 | Exotic 1 | $45k |
7 | Mitsubishi Motors | Eclipse GT | Tuner 2 | $35k |
8 | Volkswagen | Golf R32 | Tuner 2 | $40k |
9 | Vauxhall | Monaro VXR | Muscle 2 | $45k |
10 | Lotus | Elise | Exotic 2 | $50k |
11 | Renault | Clio V6 | Tuner 2 | $50k |
12 | Ford | Mustang GT | Muscle 2 | $50k |
13 | Mazda | RX-7 | Tuner 2 | $65k |
14 | Dodge | Charger SRT/8 | Muscle 2 | $70k |
15 | Porsche | Cayman S | Exotic 2 | $75k |
16 | Dodge | Charger R/T | Muscle 2 | $80k |
17 | Jaguar | XK | Exotic 2 | $80k |
18 | Aston Martin | DB9 | Exotic 2 | $100k |
19 | Mercedes-Benz | SL65/AMG | Exotic 2 | $125k |
20 | Nissan | 350Z | Tuner 3 | $70k |
21 | Subaru | Impreza WRX STi | Tuner 3 | $80k |
22 | Toyota | Supra | Tuner 3 | $90k |
23 | Mitsubishi Motors | Lancer Evolution IX MR-edition | Tuner 3 | $110k |
24 | Shelby | G.T.500 | Muscle 3 | $120k |
25 | Nissan | Skyline GTR | Tuner 3 | $125k |
26 | Plymouth | Hemi `cuda | Muscle 3 | $130k |
27 | Dodge | Challenger | Muscle 3 | $140k |
28 | Dodge | Viper SRT 10 | Muscle 3 | $150k |
29 | Lamborghini | Gallardo | Exotic 3 | $175k |
30 | Chevrolet | Corvette Z06 | Muscle 3 | $175k |
31 | Ford | Ford GT | Exotic 3 | $200k |
32 | Lamborghini | Murciélago | Exotic 3 | $225k |
33 | Porsche | Carrera GT | Exotic 3 | $240k |
34 | Mercedes-Benz McLaren | Mercedes-Benz SLR McLaren | Exotic 3 | $240k |